Nasza technologia

Technologiczne rozwiązania stosowane w budowie naszych basenów z włókna szklanego zostały dopracowane do perfekcji.

Nasze baseny z wysokiej jakości włókna szklanego charakteryzują się nowoczesnym designem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Ich konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną trwałość i bezpieczeństwo dla całej rodziny. Używamy tylko najlepszych materiałów, zapewniających najwyższą jakość, jak również odporność na warunki atmosferyczne i gwarantujących długotrwałą estetykę.

Budowa naszych poliestrowych basenów ogrodowych jest wykonana z aż 9 warstw najwyższej jakości materiałów przez niemieckiego producenta BÜFA, docenionego certyfikatem Lloyd, za spełnianie kryteriów morskich, co gwarantuje trwałość i pełne bezpieczeństwo.

1-2Warstwy żelkotu

1 – 2. Pierwsze dwie warstwy naszych ogrodowych basenów z włókna szklanego to żelkot, który jest substancją chroniącą nasz basen przed promieniowaniem UV, chemią basenową oraz osmozą, dlatego tak ważny jest jego dobór. Żelkot BÜFA to gwarancja wyrazistego, błyszczącego koloru oraz całkowicie gładkiej powierzchni basenu przez wiele lat. Ważne jest bowiem, żeby po wielu latach użytkowania basen ogrodowy nadal cieszył nasz wzrok.

3Bariera winyloestrowa

Trzecia warstwa naszego basenu ogrodowego z włókna szklanego to bariera winyloestrowa, która odgrywa najważniejszą rolę w ochronie basenów poliestrowych przed osmozą. Najważniejsze jest to, że bariera antyosmotyczna w naszych basenach poliestrowych to czysta żywica winyloestrowa, starannie skomponowana przez technologów BÜFA.

4Mata proszkowa

Czwarta warstwa to mata proszkowa, która dodatkowo wspiera powłokę winyloestrową w obronie przed osmozą. Cząstki proszku zawarte w macie rozpuszczają się w żywicy winylowej, tworząc prawdziwą tarczę antyosmotyczną.

5Powłoka z żywicy poliestrowej

Jest odpowiedzialna za masywność i sztywność całego basenu z włókna szklanego. W zależności od rozmiaru basenu używane są maty szklane o różnych wagach.

6Warstwy konstrukcyjne

Są odpowiedzialne za masywność i sztywność całego basenu poliestrowego. W zależności od rozmiaru basenu z włókna szklanego używane są maty szklane o różnych wagach.

7Top coat

Chroni nasze ogrodowe baseny z włókna szklanego przed wilgocią od strony gruntu. Nie pozwala na przedostanie się wody do wnętrza laminatu.

8Wzmocnienia

Używamy wzmocnień z PVC, aby dodatkowo usztywnić nasz basen z włókna szklanego. Są one montowane do najdłuższych ścian bocznych.

9Izolacja pianą PUR

Izolacja PUR w formie wysokiej jakości zamkniętokomórkowej pianki poliuretanowej stanowi dodatkową ochronę Państwa ogrodowego basenu z włókna szklanego przed wilgocią i czynnikami zewnętrznymi.

Starannie dobrane materiały i rozwiązania oznaczają, że możemy zaoferować Państwu 15 lat gwarancji na szczelność basenu, 2 lata gwarancji na ochronę koloru oraz 2 lata gwarancji na osmozę. Ten poziom bezpieczeństwa pozwala w pełni odpocząć w komforcie własnego ogrodu.

Nasz zespół ekspertów jest zawsze gotowy do pomocy we wszystkich aspektach – od wyboru odpowiedniego modelu po instalację i serwis. Jesteśmy zawsze gotowi pomóc Państwu wybrać idealny basen z włókna szklanego do ogrodu i dostosować go do Państwa potrzeb.